Bizden Haberler

12/7/2020

 

ABEL – MADENCİLİK UYGULAMALARINA YÖNELİK UZMAN ÇÖZÜMLER

 

ABEL pompalar, teknolojik yeniliklerle sürekli olarak optimize edilmektedir. ABEL pompaları, sağlam tasarım özelliği ile ön plandadır ve bu özelliğinden ödün vermemektedir. ABEL pompalar dünya çapındaki madencilik uygulamalarında ilk tercih konumundadır.

 

ABEL pompaları birçok özellik sunar.

 

Sağlamlık

Diğer pozitif deplasmanlı pompalarla kıyaslandığında, pompalanan akışkan ve pompanın hidrolik tarafı arasındaki hermetik sızdırmazlık ayrımı önemli bir avantaj sağlamaktadır. Diyaframlar, abrasif ürünü pompanın pistonundan güvenli şekilde ayırmaktadır. Regülasyon aletleri ve emniyet vanaları sayesinde pompa ömrü uzatılmakla birlikte ekipmanın korunması sağlanmaktadır. 

 

 

Güvenlik

ABEL pompaları yenilikçi tasarımları sayesinde güvenliği en üst noktada tutar.  ABEL pompaları, kuru  ve düşük hız müdahaleleri ile çalışabilmektedir.  Tasarım özellikleri sayesinde mineral şlamın yüksek basınçlarda en düşük aşınma ile güvenilir transferine uygundur.

 

Esneklik

Farklı basınç aralıklarına uygundur. Tüm Abel pompaları API uyumlu konik valflerle donatılmıştır. Düşük basınç gereksinimlerine yönelik pompalarda ball valfler yer alır, bu valflerin kullanım ömürleri kalın katı partiküllü ürün pompalanması durumunda dahi oldukça uzundur.

 

Dayanıklılık

Sağlam HM pompalarında strok esnasında gerilmeyen diyaframlar yer alır. Bunun sonucunda diyaframların kullanım ömrü uzatılır. 

 

Güvenilirlik

Kritik proseslerde HM pompalarda son derece etkili diyafram teknolojisine yer verilir. Bu diyaframlar 24/7 çalışma gereksinimi bulunan yoğun işlemler için uygundur. 

 

 

Metrans, Türkiye’deki yetkili ABEL distribütörlüğü ve servis bakım merkezidir.