Bizden Haberler

9/10/2020

Akıllı ve Verimli Çözümler–Wilden Safeguard Teknolojisi

 

Gıda endüstrisi, IoT olarak adlandırılan ve nesnelerin interneti anlamına gelen gelişmelerden ve akıllı üretim trendlerinden faydalanmaya ve farklı açılardan yarar sağlamaya başlamıştır. Akıllı makinelerle birlikte gelişmiş analitik özellikte veriler gelir ve proseslerin daha sağlıklı incelenmesini sağlar. Bu sayede verimliliği ve güvenirliliği artırma yöntemlerinin önü açılır.

 

PSG, hava tahrikli çift diyaframlı pompalara yönelik Wilden Safeguard adında uzaktan denetim sistemi geliştirmiştir. IoT özelliğine sahip olan bu teknoloji, güvenli bulut bağlantısı ile pompaların istenilen her yerden 7/24 denetlenmesine olanak tanır.  Her bir pompanın her an hangi koşullarda çalıştırıldığına dair bilgi sahibi olunur. Böylece sistem performansı optimize edilebilmektedir ve önleyici bakım ihtiyacı belirlenebilmekte ve olası arıza öngürebilmektedir. Bu teknolojinin sağladığı bir diğer önemli avantaj da diyafram arızalarından kaynaklı kirlenme ve sızıntı arızalarında ciddi oranda bir düşüş sağlamaktadır.

 

Wilden safeguarda teknolojisi hakkında daha detaylı yazıya ulaşmak için bağlantıyı tıklayınız https://en.metrans.com.tr/wilden%C2%AE-safeguard%E2%84%A2-remote-performance-monitoring-and-alert-system/.

 

Metrans Makina Türkiye’deki tek yetkili Wilden temsilciliği ve servis bakım merkezidir.