Bizden Haberler

7/2/2020
Endüstriyel Uygulamalara Yönelik Doğru Peristaltik (Hortum) Pompa Seçimi

Peristaltik (hortum) pompalar, kendinden emişli pozitif deplasmanlı pompalardır ve yüksek basınçlarda, katı partikül içerikli, korozif ve abrasif akışkanları transfer edebilme özelliklerine sahiptirler. Ancak en iyi performansı elde edebilmek için, uygulama gereksinimlerini karşılayacak doğru pompa seçimi büyük öneme sahiptir.

6/30/2020
En Zorlu Akışkan ve Uygulamalara Yönelik ABEL Diyaframlı Pompalar

ABEL, farklı debi ve basınçlara yönelik pistonlu pozitif deplasmanlı pompalar geliştirip üretir ve diyaframlı pompalar üzerinde uzmanlığı bulunmaktadır. Abel, tasarımına bağlı olarak, abrasif, agresif ve hassas ürünlere uygun modeller sunmaktadır. Abel, mekanik diyaframlı pompalar alanında dünyada öncü konumundadır.

6/28/2020
GASSÓ Dolum Kolları

GASSÓ, endüstriyel hortum ve dolum kolu tedariği sağlamanın yanı sıra, akışkan, aşındırıcı, macun, yarı katı ve gazların transferine yönelik boru ve bileşenler sunmaktadır.

6/24/2020
BAKIM TÜRLERİ – DOĞRU BAKIM HANGİSİDİR?

Farklı bakım türleri söz konusu olduğunda, terimler ve tanımlar ile ilgili bazen kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Ancak doğru zamanda yaptırılan doğru bakımın, ekipmanların çalışma performansına, verimine ve ömrüne olan doğrudan etkisi gözardı edilemez bir gerçektir. Doğru bakım yaklaşımı aynı zamanda maliyetleri de düşürmektedir.

6/23/2020
ASKERİYE ve DONANMA GEMİLERİNE YÖNELİK ÖZEL BLACKMER POMPALAR

Blackmer paletli tip pompalar, petrol, yağ, gemi suyu, JP-5, yağlama yağı ve atık su başta olmak üzere birçok akışkanın transferinde, tahliyesinde, dolumunda ve boşaltımında kullanılmaktadır. Blackmer aynı zamanda kara kullanımı için jet ve kara dolumu ekipmanlarına yönelik kaideye ve treylere monteli dolum üniteleri geliştirmektedir.

6/21/2020
Pompa Ömrüne Doğrudan Etki Eden Kritik Faktörler

Kullanılan ekipmanların ömürlerini uzatmak, pompa içerisinde kritik parçaların işlevlerini düzgün yapmalarını sağlamaktan geçer. Pompa ömrüne doğrudan etki eden faktörler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.