Bizden Haberler

11/11/2019

BAŞARISI KANITLANMIŞ SİSTEM VE YATAK KORUMA ELEMANLARI

Inpro/Seal, döner ekipmanlara yönelik daimi mil ve yatak koruma malzemeleri, şaft sızdırmazlık çözümlerinin tasarımı ve üretiminde dünya lideridir.

 

Güvenlirliliği Artırırken - Maliyeti Düşürün

 

DAİMİ YATAK KORUMA VE ŞAFT SIZDIRMAZLIK ÇÖZÜMLERİ

Inpro/Seal, kimyasal proses, gıda, HVAC, madencilik, petrol&gaz, elektrik üretimi, metal ve kağıt başta olmak üzere, birçok sektörde kullanılan farklı türdeki döner ekipmanlara yönelik yatak koruma ve şaft sızdırmazlık çözümleri sunmaktadır. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da  üretim tesisleri bulunan Inpro/Seal, dünya çapında satış ağına sahip olması neticesinde yerel olarak hızlı ve eksiksiz destek sunabilmektedir.

Inpro/Seal teknolojisi, uygulamalarda güvenirliliği artırmanın yanı sıra, bakım aralığını uzatarak maliyetleri düşürmektedir. Ayrıcalıklı ürün gamı sayesinde, üretimde kayıplara yol açan birçok yüksek  maliyetli bakım sorunlarına alternatif çözüm oluşturmaktadır. Inpro/Seal ürünleri, talep gereksinimleri doğrultusunda, özel mühendislik tasarımı ile uygulamaların performansını maksimuma çıkartır.

Inpro/Seal, 40 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birkimini, saha testleri ve üst düzey geliştirme süreçleri ile birleştirerek müşterilerine en doğru çözümleri sağlamaktadır. Dover Precision Components  ailesinin bir parçası olan Inpro/Seal, kusursuz çalışma, üstün teknoloji ve eşsiz müşteri desteği prensibini benimsemiştir.

 

Yatak ve Rulman İzolatörleri

DAİMİ YATAK KORUMASI

Orijinal yatak izolatörünün mucidi Inpro/Seal, eşsiz ürün yenilikleri ve saha deneyimi ile bu alanda teknoloji lideri olmayı sürdürmektedir.

Inpro/Seal yatak ve rulman izolatörleri, kir girişini ve yağlama kaybını engelleyerek rulman ömrünü uzatan bir tür labirent keçedir.  Eşsiz  temassız tasarımı, bakım gerektirmez ve aşınma parçaları bulundurmaz, böylece döner ekipmanın ömrü iki katına çıkar.

Inpro/Seal yatak ve rulman izolatörleri, pompa, motor,  dişli kutuları, şaft kovanı, buhar türbinleri, fan, kaymalı yataklı motor ve daha birçok döner ekipmana monte edilebilmektedir.

Uygulamanın boyutu ve zorluğu farketmeksizin, uygulamalara uygun Inpro/Seal yatak ve rulman izolatörü tasarlanabilmektedir. Yenilikçi tasarımlara  O VB45-S™, VB45-U™,  mini66™ ve daha birçoğu dahildir. Inpro/Seal izolatörlü kolay kurulum açısından iki parça şeklinde temin edilebilmekte ve aynı gün kargoya  verilebilmektedir. 

 

Smart Şaft Topraklama Ürünü

YENİ JENERASYON ŞAFT TOPRAKLAMA

Değişken frekanslı sürücülerden kaynaklı kontrolsüz şaft akımları, motor rulmanından ve bağlantılı ekipmandan çıkarak yatak yuvasında hasar oluşturur ve rulmanda erken arızaya sebep olabilmektedir.  Inpro/Seal Smart™ CDR®, Smart MGS® ve Smart Ground Monitor™ , ileri topraklama teknolojisini yenilikçi özellikler ile birleştirerek rulmanı korur.

Smart CDR, patentli iletken filamentleri sayesinde kontrolsüz dolaşan akımları şafttan uzaklaştırarak topraklama sağlar. Eşsiz tasarımı gereği iletken mil kovanı  filament ve şaft yüzeyi arasında etkin iletkenliği sürdürür. Zorlu uygulamalar için  Smart MGS, Smart CDR teknolojisini patentli  VBXX® rulman izolatörü ile birleştirerek şaft akımlarına, yabancı madde girişlerine ve yağlama kayıplarına karşı tam koruma oluşturur. 

Maksimum koruma için Smart Ground Monitor, Smart CDR veya Smart MGS  ile beraber çalıştırılarak şaft topraklama performansı ile ilgili anlık bilgi sağlar.

Inpro/Seal Smart şaft topraklama çözümleri, ekipman güvenliğini en üst düzeye çıkarır, yüksek bakım maliyetlerini minimize eder ve plansız duruşun önüne geçer.

 

Air Mizer

ŞAFT SIZDIRMAZLIK ÜRÜNLERİ

Inpro/Seal Air Mizer® daimi şaft sızdırmazlık ürünleri, ürün sızıntısını ve kirlenmesini önler- maliyetleri düşürür, duruş süresini azaltır ve çevresel risk oluşumunun önüne geçer.

Air Mizer şaft sızdırmazlık elemanları, düşük miktarda hava veya atıl gaz kullanarak şaft boyunca pürj oluşturarak sızıntıyı engelleyen ve proses akışından kir akışını engelleyen bir  bariyer oluştururlar.

Air Mizerlar özel mühendislik tasarımına sahiptirler ve mikserler, karışıtırıcılar, ekstrüderler, helezon konveyörler dahil olmak üzere, birçok ekipmanda en zorlu uygulamalarda dahi şaft sızdırmazlığı sağlarlar. Şaft hareketi ve açısal eğilme, geleneksel sızdırmazlık yöntemlerinde zorluk yaratmaktadır.  Sadece Air Mizer şaft sızdırmazlık ürünleri eksantrikliğe, eksenel hareket ve şaftın açısal eğimine aynı anda karşılık verebilmektedir. Tasarımlar, kolay kurulum ve kısa duruş süreleri için iki parça olarak sunulabilmektedir. 

Inpro/Seal Air Mizer’in eşsiz temazsız tasarımı aşınma parçası bulundurmaz ve ekipman ömrü boyunca dayanıklık gösterir. 

 

Sentinel FBS

BUHAR TÜRBİNLERİNE ÖZEL FIRÇALI SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI

Sentinel® fırçalı sızdırmazlık elemanları (FBS), maliyetli buhar sızıntısını engelleyerek buhar türbinlerinin performansında artış sağlar.

Proses buhar türbinlerinde alışılagelen sızdırmazlık yöntemi olan karbon halkalar, zayıf, kırılgan ve kolay aşınabilir özelliktedir, bunun sonucunda kısa süre içerisinde olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Karbon halkaların yerine tasarlanan Sentinel FBS, birincil sızdırmazlık için metalik fırçalar kullanır, karbon malzeme ise gövdede conta görevi görür. Bu yenilikçi teknoloji, uzun vadede öngörülebilir sızıntı oranı sağlar. Karbon halkalardan üç kat daha etkilidir. Inpro/Seal Sentinel FBS bakım maliyetlerini düşürür, duruş süresini kısaltır, buhar kaybını düşürür ve performansı yükseltir.