Servis ve Bakım - Pompa / Türbin / Kompresör

Geri Dön

Kestirimci Bakım

Kestirimci Bakım, çalışan ekipmanlardan veri toplama ve analiz yöntemleriyle arıza oluşmadan, bakımın doğru ve yeterli biçimde gerçekleştirilmesini sağlar.   Pompalarına servis ve bakım talebinde bulunan müşterilere kestirimci bakım yaptırmalarını önermekteyiz. Bu sayede pompaların kullanım ömrü ve verimlilikleri artacak, duruş süre ve işçilik maliyetleri azalacaktır.

Lazerli İleri Teknoloji Cihazlarda Kaplin Ayarı

Döner ekipmanların sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmeleri için hassas bir şekilde hizalanmış olmaları gerekir. Hizalama işlemi lazerli ölçüm ve ayar cihazları ile bu konuda eğitim almış deneyimli teknisyenlerimiz tarafından yapılır.  Devreye alınmadan önce pompaların kaplin ayarlarının muhakkak yapılması önerilir. Hizalama ayarları doğru yapılmamış ve vibrasyon değerleri kabul edilebilir limitlerin üzerinde çalışan döner ekipmanlar şaft yüklerine maruz kalacaktır. Zamanla artan yükler başta rulman olmak üzere büyük arızalara neden olabilirler. Zamanında ve periyodik olarak yapılan kaplin ayarları tesislerdeki zaman ve üretim kaybından oluşan maliyetleri asgaride tutar.    

VİBRASYON KONTROLÜ

Titreşim seviyesi tüm endüstriyel makinalarda zaman ve kullanıma göre değişiklik gösterebilecek bir olgudur. Titreşimin normal seviyelerin üstüne çıkması bir arıza göstergesi olabileceği gibi, sorunun kaynağını da işaret edebilir. Altında yatan nedenlerin tespiti ve değerlendirilmesi ancak titreşim ölçümü ve analizi kullanılarak yapılabilir.

Servis bakım teknisyenlerimiz modern vibrasyon cihazları ile ölçüm yapmaya yetkin olup üretici firma tarafından sertifikalandırılmışlardır. Alınan ölçümlerin analizi daha sonra konunun uzman mühendisleri tarafından yapılır ve sonuçları müşteriye raporlanır.