Bizden Haberler

22.8.2019

LEWA Intellidrive®

 

Lewa Diyaframlı Dozaj Pompaları- Katı Partikül İçerikli Akışkanlara Yönelik Eşsiz Çözümler

 

Dispersiyon

 

Dispersiyon, birbiriyle karışmayan/neredeyse hiç karışmayan ve kimyasal bağ oluşturmayan en az iki maddenin karıştırılmasıdır. Dağınık faz olarak da adlandırılan dispersiyon aşaması esnasında madde, maksimum incelikte başka bir maddeyle dispers edilir. Bu sayede heterojen bir karışım meydana getirilir. Farklı katı cisimler içeren akışkan türleri oldukça çeşitlidir: kremler, losyonlar, çamur, boya, portakal suyu vb.

LEWA, özel tasarım valflere sahip diyaframlı dozaj pompaları ile katı partikül içeren akışkanlara optimal çözümler sunmaktadır.

 

Dispersiyon esnasında katı cisim birikmesi, valfin tamamiyle kapanmasına engel oluşturabilmektedir. Bu durumda akışkan aralıktan geri akış sağlayabilir. Valfin çok az aralanması durumunda ise aralıktan daha büyük boyuta sahip katı partiküller geçiş sağlayamaz.  

Katı partiküller, düşük velositelerde valflerin ölü alanlarında tortulaşabilir. Bunun sonucunda düzensiz debi, aşınmada artış, basınç kaybı, düşük debi ve pompa arızası meydana gelir.

LEWA diyaframlı dozaj pompalarının, dispersiyon işlemine yönelik sunduğu bazı çözümler:

Pompa kafasındaki farklı malzeme birleşimler sayesinde farklı dispersiyonların sorunsuz transferi sağlanır

Hermetik sızdırmazlık: yabancı cisim giremez

Abrasif dispersiyonlara uygun

Özel Valf kullanımı:

 

Aerodinamik

Yüksek viskoziteli akışkanlarda basınç kaybına karşıt hareket oluşturulur, yeterli sıvı dozajlanması ve hacimsel debi sağlanır

LEWA intellidrive, emme strokunun uzatılmasına olanak tanır, böylece pompa farklı viskozitelere uyum sağlar

Pompa hızı kullanıcı gereksinimine göre ayarlanabilir

Soğuk ve sıcak akışkanlara uygunluk

Sıcak sıvı ile ısıtılmış pompa kafaları

Ürün, dozajlama işleminde gerilmez: akışkanda segregasyon meydana gelmez.  

 

Metrans, Türkiye’deki tek yetkili LEWA temsilcilik ve servis bakım merkezidir. Ürün, uygulamalar, servis ve bakım hizmetleri ilgili detaylı bilgi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.