Bizden Haberler

3/26/2020

Lutz: Tek Bir Sistemle Varilde Karıştırma ve Varilden Aktarma

 

Varil ve konteyner içerisinde transfer edilmeden önce karıştırılması gereken akışkanlar, veya küçük partikül içeren akışkanlar için Lutz tarafından yeni DDP karıştırma sistemi geliştirilmiştir. Lutz tarafından geliştirilen ve bu tarz uygulamalara yönelik optimal çözüm oluşturan sistemde, entegre çift diyaframlı havalı pompa yer almaktadır.

Karıştırma ve pompalama işlemi bir emme ve karıştırma hortumu ve 3 yönlü ball valfi ile gerçekleştirilmektedir. Hazır monteli sistem birkaç adımda kullanıma hazırdır ve patlayıcı maddelerle kullanıma da uygundur.

 

½”  boyutlu paslanmaz çelik (1.4404)  malzemeli çift diyaframlı havalı pompa, bir pompa ünitesi olarak işlev görür ve kaide üzerine monte edilir.   Özel Lutz kimyasal hortum sayesinde farklı akışkanlar pompalanabilmektedir. Boya, cila, emülsiyon, dispersiyon, süspansiyon su/yağ karışımları, yüksek viskoziteli ve katı parçacıklı akışkanlar örnek olarak verilebilir.

 

Aşağıdaki teknik veriler çalışma verimliliğini ortaya koymaktadır: 

Debi 57 l/min,

Maksimum çalışma basını  8.2 bar

Maksimum akışkan sıcaklığı 93 °C.

3.2 mm çapında katı partiküller pompalanabilmektedir.

 

 

Tüm sistemin pompa dahil ağırlığı 21 kg’dır. Emme ve karıştırma borusu süspansiyon veya ipli kaldıraç sistemiyle bypass deliğine hızlıca ve kolayca sokulabilmektedir. Kaide, titreşim sönümleyici dahil konteyner kapağına güvenli şekilde montelidir. Lutz’un geniş ürün programından farklı aksesuar seçimleri mevcuttur.  

 

Metrans Makina Lutz Türkiye yetkilisidir.