Bizden Haberler

24.6.2019

Madencilik Uygulamalarında ABEL Pistonlu Diyafram Pompaları

 

1947 yılında Almanya’da kurulan ABEL firması, madencilik uygulamalarına yönelik ağır hizmet tipi pompaların tasarımı ve üretimi konusunda sektörünün öncüsü konumundadır.

1991 yılından bu yana DIN EN ISO 9001 onayına sahip ABEL firması, Germanischer Lloyd tarafından sertifikalandırılan ilk şirketler arasında yer almanın ayrıcalığına sahiptir.

Madencilik sektöründe tercih edilen pistonlu diyafram pompalar üreten ABEL, yenilikçi bir yaklaşım benimserken, kalite ilkelerinden de ödün vermemektedir:

DAYANIM -  akışkan ve hidrolik bölümlerini birbirinden ayıran hermetik sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Diyafram, aşındırıcı akışkanı pistondan güvenli bir şekilde ayırır. Bu sayede kullanım ömrü uzatılır ve güvenli çalışma elde edilir.  

GÜVENLİK – kuru çalışabilme ve standart çalışma esnasında düşük strok özelliği mevcuttur.

ESNEKLİK – farklı basınçlara uygundur. Tüm yüksek basınç pompaları API doğrultusunda konik valf ile donatılmıştır. Düşük basınçlı pompalardaki küreli valfler ise iri taneli parçacıklara karşı uzun dayanım göstermektedir.

DAYANIKLILIK – Özel tasarım sayesinde uzun ömürlü diyaframlar.

GÜVENİLİR – önemli proseslerde tam güvenlik sağlayan, diyafram hasarı oluşması durumunda makinenin devre dışı kalmasının önüne geçen çift diyafram seçenekleri mevcuttur.  

ABEL pompaları ile ilgili detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.