Bizden Haberler

5/19/2020

Wilden® SafeGuard™ Uzaktan Performans Denetim ve Uyarı Sistemi

 

Wilden® SafeGuard™, havalı çift diyaframlı pompalarda nesnelerin interneti olarak adlandırılan, sektördeki ilk uzaktan performans gözlem ve uyarı sistemidir. Wilden® SafeGuard™, havalı çift diyaframlı pompalarda performansın, güvenilirliğin, çalıştırma ve bakım maliyetlerinin optimize edilmesinde çığır açmaktadır. SafeGuard, kesintisiz Cloud bağlantısı sayesinde, tüm kaydı tutan ve en iyi performansın elde edilmesi amacıyla kullanıcılara göstergeleri ileten ve böylelikle yetersizliklerin ve arızaların önüne geçilmesini sağlayan bir sistemdir.  

 

Wilden SafeGuard kapsamlı pompa denetleme sistemi, uzaktan tüm kritik göstergeleri takip eder, kayıt altın alır ve havalı çift diyaframlı pompaların kullanıcılarına iletir:  

 

Sızıntı denetimi

Strok oranı

Toplam Strok sayısı

 

Parça arızasına işaret edebilecek noktaları gerçek zamanlı olarak uyarı verir ve sms ya da eposta yoluyla bildirir. SafeGuard aynı zamanda bakımları da kayıt altına alır, böylelikle şema oluşturur ve önleyici bakım planlamasına olanak sağlar. SafeGuard çözümü hem tek pompa hem de çoklu pompaların tek bir yazılım sistemiyle denetlemesi üzerine tasarlanmıştır.

 

Bağlantılı SafeGuard sistemi, pompanın üzerine monte edilen tek batarya ile çalışan bir sensörden oluşur.   Sensör, pompa performansını gerçek zamanlı olarak toplar, analiz eder ve deşifre ile aktarım için Cloud üzerindeki merkezi bir ağ geçidine gönderir. Bu bilgiler Cloud üzerine birkez depolandığında, güvenli akıllı telefon uygulamaları veya online portallar aracılığı ile dünyanın her yerinden istenildiği zaman ulaşılabilir kılınmaktadır.

 

Ozellik ve Faydaları

SafeGuard sisteminin tasarım ve çalışma özelliği sayesinde 7/24  gerçek zamanlı denetim sağlanır ve kritik performans parametleri ile ilgili göstergeler oluşturulur. Bu sayede kullanıcıya çok sayıda bilgi sağlanır:

 

Sızıntı denetimi,vdiyafram kaçaklarını gösterir, böylelikle ürün kaybının ve güvenlik risklerinin önüne geçer

Strok oranları ile performanstaki anormaliler belirlenir

Strok sayısı ile bakım programlaması yapılabilir

SMS veya eposta yolu ile iletilen gerçek zamanlı uyarılar, pompa veya parça arızasının önüne geçilmesine olanak sağlar

Tak ve çalıştır gibi basit bir tasarıma sahiptir ve kurulumlara kolaylıkla uyarlanabilmektedir

Bakım kayıtları sayesinde önleyici bakımlar kolaylıkla yönetilebilmektedir

 

Metrans Makina Türkiye’deki tek yetkili Wilden temsilciliği ve servis bakım merkezidir.