Bizden Haberler

11/13/2020

 

Alfa Laval Santrifüj Pompalar

 

Alfa Laval, farklı gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmış olan ve çok sayıda uygulamalara uygunluk sunan geniş bir santrifüj pompa ürün gamına sahiptir.

 

LKH

Süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki hijyenik gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır. LKH santrifüj pompalar, proses verimliliğini artırırken ürünün hassas transferini sağlamaktadır.   

 

LKH Evap

LKH Evap, düşük NPSHr’li, yüksek verimliliğe sahip bir santrifüj pompadır ve buharlaştırma uygulamalarına yönelik optimize edilmiştir. LKH Evap, aynı zamanda katı parçacık birikmesi yaşanabilecek uygulamalarda ClearFlow seçeneği sunmaktadır.  

 

LKH Multistage (Çok kademeli)

Süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki hijyenik gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır. LKH Multistage (çok kademeli) santrifüj pompalar proses verimliliğini artırırken ürünün hassas transferini sağlamaktadır.   

 

 

LKH Prime

Daha yüksek pompa verimliliği ve enerji tasarrufu için Alfa Laval LKH Prime kendinden emişli pompalar tercih edilmektedir.  Gelişmiş havalı vidalı pompa teknolojisi sayesinde CIP ve proses akışkanların pompalanma işlemi kolaylaştırılır.  Bu sayede yatırım maliyeti düşürülmektedir. Alfa Laval LKH pompa serisi, süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki katı standartlara uygundur.

 

LKH Prime UltraPure

Pazarın lideri olan Alfa Laval LKH pompa serisine dayandırılan LKH Prime UltraPure, kullandığı havalı vidalı pompa teknolojisi ve gelişmiş tasarım özelliklerinin birleşimi sayesinde farmasötik endüstrisindeki katı standartlara uygundur. Yatırım maliyetini düşüren bu pompa, sıkışmış hava bulunan CIP görevlerine uygundur. 

 

 

LKH UltraPure

LKH UltraPure santrifüj pompaları, biyotek ve farmasötik endüstrilerin katı standartlarına uygundur. LKH UltraPure, maksimum çalışma saatine sahiptirler ve maksimum verimlilik ve kolay temizlenebilme özelliği ile ön plana çıkmaktadırlar.  

 

LKHI

LKHI santrifüj pompalar, 16 bar’a kadar olan giriş basıncına yöneliktir ve proses verimliliğini artırmanın yanı sıra hassas işlem sağlarlar.  Süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki katı standartlara uygun olarak tasarlanmışlardır.

 

LKHPF

LKHPF, yüksek basınçlı filtrasyon uygulamalarına uygun bir santrifüj pompadır.   

 

LKHex

LKHex santrifüj pompaların ATEX uygunluğu bulunmaktadır. Verimliliği artırarak hassas ürün işlemi sağlamaktadırlar.  Süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki katı standartlara uygun olarak tasarlanmışlardır.

 

MR

MR serisi pompalar, hava veya gaz içeren akışkanlara yönelik tasarlanmıştır. Bu pompalar genellikle süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki CIP uygulamalarında tercih edilirler.

 

SolidC

SolidC, süt ürünleri, gıda, içecek ve kişisel bakım sektöründeki standarları karşılamak üzere tasarlanmıştır.  SolidC, genel uygulamalara, aralıklı ürün pompalama ve CIP işlemlerine yönelik tasarlanmıştır. 

 

SolidC UltraPure

SolidC UltraPure santrifüj pompaların özellikleri harici salmastra ile yay, o-ring, backplate, ve bakım gerektirmeyen tasarımı içerir. Ayrıca pompalarda özel standartlara uygun malzeme kullanılmaktadır.

 

Metrans Makina Türkiye’deki yetkili Alfa Laval temsilciliği ve servis bakım merkezidir.