Bizden Haberler

9/14/2020

ALMATEC AHD ve AHS SERİSİ

Yüksek Basınç Uygulamalarına Yönelik Hava Tahrikli Çift Diyaframlı Pompalar

 

Almatec® AHD ve AHS serisi hava tahrikli çift diyaframlı pompalar 15 bar’a kadar olan yüksek basınç uygulamalarında güvenli çalışabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bu pompaların başlıca uygulamaları arasında filtre pres beslemesi yer almaktadır.  

 

AHD serisi pompalarda genelde dahili bir basınç yükseltici bulunur ve özel Almatec tasarımına sahiptir. AHD serisi serisindeki “D” Duplex anlamına gelir ve takviye tahrik basıncının 2:1 den daha yüksek olduğunu ifade eder. Maksimum 7 bar olan tahrik basıncının AHD’nin 15 bar’a kadar çıkış basıncı oluşturmasına olanak tanır. AHD serisi pompalarda üç boyut (AHD 15,25 ve 40) seçeneği ile 4, 10 ve 20 m3 /h (17, 44 ve 87 gpm) maksimum kapasite mevcuttur. 

 

AHS serisi pompalarda dahili basınç yükseltici bulunmaz ve daha yüksek çıkış basınçlarına uygun dayanıklı gövdeye sahiptir. AHS serisindeki “S” Simplex anlamına gelir ve tahrik basıncının akışkana 1:1 oranda transfer edildiğini ifade eder. Bu özellik, AHS serisi pompaları düşük çıkış basıncından 15 bar’a kadar olan yüksek çıkış basıncına kadar olan zorlu koşullardaki farklı uygulamalara uygun kılar. Tahrik/çıkış basıncının 1:1 oranı sayesinde karşılık gelen hava basıncı bir kompresör tarafından veya Almatec’in sunduğu harici yükseltici tarafından sağlanmalıdır. AHS pompalarında iki boyut seçeneği bulunmaktadır (AHS 15 ve 25).

 

15 bar çıkış basıncına gereksinim duyan kullanıcılar tercihlerine göre dahili basınç aktarımı bulunan AHD veya çıkış basıncının harici olarak sağlandığı AHS pompaları rahatlıkla kullanabilirler. AHS ve AHD pompalar bu basınç aralılarına yönelik özel olarak tasarlanmışlardır.

 

Özelliklere Genel Bakış

Korozyon ve aşınmaya yüksek dayanım – sağlam tasarımlı polietilen malzemeli gövde

Çift yönlü taşınma

Özel Almatec tasarımı sayesinde yüksek pompa güvenliği

Filtre pres beslemeye yönelik otomatik basınç/volüm ayarı

Kuru çalışma, aşırı basınç ve hız kontrolü için ayrıca ekipman gerektirmez

Basınç riski taşımaksızın tüm kapasite aralığında güvenli çalışma

Sürücü, döner parça ve mil contası içermez

Kendinden emişli ve kuru çalışabilir

Kolay çalıştırma

Hassas deplasman

Kompakt boyut

Zorlu uygulamalar yönelik uzun ömürlü tasarım

Dahili susturucu

Yatay veya dikey emme ve basma portları

Bakım gerektirmeyen PERSWING P® hava kontrol sistemi

 

Metrans Makina Türkiye’deki yetkili Almatec temsilciliği ve servis bakım merkezidir.