Bizden Haberler

5/26/2020

ÇELİK ve PASLANMAZ ÇELİK ASİTLEMEDE RHEINHÜTTE POMPALAR

 

RHEINHÜTTE Pumpen, ITT ailesinin bir parçasıdır ve korozif, abrasif, yüksek sıcaklıkların söz konusu olduğu endüstriyel uygulamalarda kullanılan santrifüj ve eksenel pompaların tasarımı ve üretimi konusunda dünya lideridir.  Rheinhütte, başta kimya, madencilik, yenilenebilir enerji, rafineri sektörleri olmak üzere sülfürik asit, eriyik sülfür, gübre ve klor alkali elektroliz üretimi gibi birçok prosese yönelik en iyi çözümleri sunmaktadır.  

 

Demir çelik sektöründeki asitleme hatlarında da Rheinhütte tercih edilen pompaların başında yer almaktadır.

 

Metallerde korozyona karşı önlem amaçlı asitleme işlemi, oksit gibi (örn. pul, pas) yüzey katmanlarının kimyasal veya elektrokimyasal müdahaleyle gerçekleştirilmektedir.  Bu proses esnasında asitlere metalik iyonlar ve parçacıklar yüklenir, böylece asitte yenileme, katılarda ayrışma veya akışkanın asitlenme gereksinimi oluşur.

 

Farklı asitleme akışkanlarının aktarımı konusunda ise Rheinhütte hem kendi kapsamlı çalışmalarına dayanan hem de yıllar içerisindeki tecrübelerine istinaden eşsiz bir pratik bilgiye sahiptir.

 

Malzeme çeşitliliğinden kaynaklı olarak, asitleme işleminde kullanılacak olan solüsyonlarda farklı malzeme seçenekleri ve varyasyonlar söz konusudur. Asitleme tesislerindeki plastiklerin genel akışkanlara başarılı dayanıklılığı sayesinde PP ve PE uygun pompa malzemeleri oluştururlar.  Bazı koşullarda PVDF, PFA / PTFE, SIGUSS veya 1.4517 kullanımı da uygundur. Rheinhütte’nin alanında uzman ekibi, hem eşsiz bilgi donanımı hem de uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde en zorlu akışkanların dahi söz konusu olduğu uygulamalarda tereddütsüz doğru pompa malzemesi sunmaktadırlar.

Metrans Makina Türkiye’deki tek yetkili Rheinhütte temsilciliği ve servis bakım merkezidir.