Bizden Haberler

27.5.2019

FAUDI AVIATION- Filtre Monitörlerine JIG Onaylı Alternatif Çözüm

JIG (Joint Inspection Group) ve EI (Energy Institute), monitör filtrelerinin 2020 yılı sonunda kullanımdan tamamiyle kaldırma kararını almıştır.

Geliştirdiği jet yakıtı filtrasyon teknolojileri ile 60 yılı aşkın süredir konusunda lider olan FAUDI Aviation, alternatif çözümü için öncülük etmiş ve standartlar doğrultusunda ilgili kurumlarla birlikte titiz bir çalışma yürütmüştür. Geliştirdiği ve JIG, A4A ve IATA tarafından onaylanan filtre monitörlerine alternatif oluşturacak teknolojinin saha denemelerine JIG gözetiminde başlamıştır.

FAUDI Aviation, saha denemelerini, dünyanın çeşitli noktalarında, farklı çalışma ortamlarında gerçekleştirmektedir. EI1598 standartlarındaki su sensörü AFGUARD®, saha denemelerindeki tüm filtrelerin hem giriş hem de çıkış kısmına monte edilmiştir. FAUDI Aviation, AFGUARD® ile birlikte 2” ve 6” pislik önleyici filtrelerin (DDO) sağlamlık testlerini tamamlamış ve JIG saha denemelerine uygunluğunu teyit edilmiştir.

JIG ve EI tarafından monitör filtre elemanlarının 2020’ye kadar kullanımdan kaldırılması öngörüldüğünden, Faudi AFGUARD® montajını şimdiden yaparak JIG tarafından daha sonra onaylanacak alternatif filtrasyon teknolojilerine hazırlık yapmayı tavsiye etmektedir.

Detaylı bilgi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.