Bizden Haberler

4.4.2019

Leistritz- Vidalı Pompalar

1924 yılından bu yana vidalı pompalar üreten ve dünyanın en geniş vidalı pompa ürün yelpazesine sahip olmasıyla bilinen Leistritz Pumpen GmbH firması, zengin tedarik zinciri ile tesis kurulumlarında tercih edilen güvenilir isimlerin başında yer almaktadır. Leistritz, yenilikçi pompa sistemleri sayesinde esnek, sorunsuz ve düşük maliyetli operasyon sağlamaktadır. 

Kimya endüstrisinde kullanılan ürünlerde, yeni teknoloji ve prosesler, farklı ihtiyaçlar ve rekabet sebebiyle sürekli olarak değişim söz konusudur. Kimya endüstrisi, aynı zamanda çevreyi korumakla yükümlüdür.  Bu sebeple Leistritz vidalı pompalar, verim ve güvenilir üretimin ve çoğunlukla yüksek viskoziteli ürünlerin söz konusu olduğu kimya sektörünün tüm alanlarında kullanılmaktadır.  

 

Pompalar

L2NG / L2NT

Avantajlar:

Radyal kaymalı yatak / uzun kullanım ömrü / yüksek verim /düşük işletim maliyeti / basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı / düşük eksenel akış hızı / üstün emiş kabiliyeti /tek salmastralı / kolay ve düşük maliyetli bakım/ azami proses güvenliği/ belirli seviyeye kadar akışkan buharı ceplerine dayanıklı/ düşük ses ve titreşim/ salmastrasız manyetik kavramalı tasarım seçeneği/ yarı daldırılabilir tasarım seçeneği

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L2NG/NT pompaları, çift vidalı, tek parça sıvı odalı, kendinden emişli ve düşük basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır. Özellikle fiziksel ve kimyasal olarak hafif aşındırıcı, düşük ve yüksek yağlayıcı özelliğe sahip, yüksek veya düşük viskoziteli akışkanların transferine uygundur.

 

L3NG / L3NT

Avantajlar:

Yüksek verim/ düşük işletim maliyeti/ basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı /tek salmastralı / kolay ve düşük maliyetli bakım/ salmastrasız manyetik kavramalı tasarım seçeneği/ yarı daldırılabilir tasarım seçeneği/ belirli seviyeye kadar akışkan buharı ceplerine dayanıklı / düşük ses ve titreşim/ basit tasarım/ uygun fiyat

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L3NG/NT pompaları, üç vidalı, tek parça sıvı odalı, özel gövde iç yüzey kaplamasıyla kendinden emişli tasarım seçeneği, düşük basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır ve fiziksel olarak aşındırıcı olmayan yağlayıcı özellikli akışkanlarının transferine uygundur.

 

L3MF/ L3MG

Avantajlar:

Yüksek verim/ düşük işletim maliyeti/ değiştirilebilir iç gövde (MG) - kolay bakım / basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı /tek salmastralı / kolay ve düşük maliyetli bakım/ salmastrasız manyetik kavramalı tasarım seçeneği/ belirli seviyeye kadar akışkan buharı ceplerine dayanıklı / hava girişine dayanıklı/ düşük ses ve titreşim/ basit tasarım/ uygun fiyat

 

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L3MF/MG pompaları, üç vidalı, tek parça sıvı odalı, özel gövde iç yüzey kaplamasıyla kendinden emişli tasarım seçeneği ve orta basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır. Fiziksel olarak aşındırıcı olmayan yağlayıcı özellikli akışkanlarının transferine uygundur.

 

L3V/U

Avantajlar:

Yüksek verim/ düşük işletim maliyeti/ değiştirilebilir iç gövde (VG/UG) – kolay bakım/ aşınmaya dayanıklı astar seçeneği/ basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı / tek salmastralı / kolay ve düşük maliyetli bakım/ salmastrasız manyetik kavramalı tasarım seçeneği/ yarı daldırılabilir tasarım seçeneği/ / belirli seviyeye kadar akışkan buharı ceplerine dayanıklı / düşük ses ve titreşim/ basit tasarım/ uygun fiyat

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L3VF/UF (VG/UG) pompaları üç vidalı, tek parça sıvı odalı, özel gövde iç yüzey kaplamasıyla kendinden emişli tasarım seçeneği, ultra yüksek basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır. Fiziksel ve kimyasal olarak hafif aşındırıcı, düşük ve yüksek yağlayıcı özelliğe sahip, yüksek veya düşük viskoziteli akışkanların transferine uygundur.

 

L4NG/ MG/HG

Avantajlar:

Optimal dayanıklılık ve düşük şaft sehimi için sürücü ve sürülen vida grupları tek parça olarak imal edilir/ helis zamanlama dişlisi tasarımı/ düşük ses/ kolay ve düşük maliyetli bakım/ değiştirilebilir gömlek/ özel rotor tasarımı seçeneği/ düşük titreşim/ optimize NPSHR/ düşük eksenel akış hızı/ üstün emiş kabiliyeti / basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı / üstün emiş kabiliyeti / özel gövde iç yüzey kaplamasıyla kendinden emişli tasarım seçeneği/ azami proses güvenliği

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L4 pompaları, çift vidalı, çift sıvı odalı, kendinden emişli, orta ve yüksek basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır. Abrasif/abrasif olmayan, korozif/ korozif olmayan, yağlı/yağsız, yüksek veya düşük viskoziteli akışkanların transferine uygundur.

 

L4NC

Avantajlar:

Hafiflik için ekonomik ve ince tasarım/ çelik dökümden pompa gövdesi (1.0619)/ ANSI & DIN flanş seçeneği/ maksimum aşınma dayanımı için sertleştirilmiş çelik (1.7139) pompa vida grubu/ verimli güç iletimi için harici çift helis zamanlama dişlisi/ tek mekanik salmastra/ API uyumlu modeller/ Sürücü tarafında ve sürücü karşı tarafında kendiliğinden hizalanan yataklamalar.

Genel Uygulama Alanları:

Yeni kompakt L4NC Leistritz pompaları çift vidalı, çift sıvı odalı, üstün emiş kabiliyeti, düşük basınçlı uygulamalara yönelik pozisitif deplasmanlı pompalardır. Bu pompalar, yatırım maliyeti ve işletim maliyeti dikkate alınarak, en yüksek verimlilik ve güvenirlik için tasarlanmışlardır.

 

L5NG/NT

Avantajlar:

Yüksek verimlilik/ düşük bakım maliyeti/ radyal kaymalı yatak / uzun ömürlü/ basıncı eksenel olarak dengeleyen rotor tasarımı / düşük eksenel akış hızı / üstün emiş kabiliyeti / belirli oranda kuru çalışabilme/ azami proses güvenliği/ bir adet şaft keçesi/ hava girişine dayanıklı/ düşük ses ve titreşim/ yarı daldırılabilir tasarım seçeneği

Genel Uygulama Alanları:

Leistritz L5NG/NT pompaları beş vidalı, tek parça sıvı odalı, kendinden emişli, düşük basınçlı uygulamalara yönelik pozitif deplasmanlı pompalardır. Özellikle fiziksel ve kimyasal olarak hafif aşındırıcı, düşük ve yüksek yağlayıcı özelliğe sahip, yüksek veya düşük viskoziteli akışkanların transferine uygundur.

 

POMPA SKİDLERİ

Leistritz, vidalı pompa, sürücü ve kaidelerin yanı sıra, farklı uygulamalara yönelik pompa sistemleri de tedarik etmektedir. Bu pompa sistemlerinin içerisinde farklı hız sürücüler, harici yağlama sistemleri, filtrasyon sistemleri, genişletilmiş boru sistemleri, enstrümentasyon, kontrol sistemleri, resirkülasyon sistemleri, soğutma tesisatları, yangın söndürme sistemleri içermektedir.