Bizden Haberler

7/15/2020

Tank ve Terminallerin Öncelikli Tercihi - Leistritz Vidalı Pompalar

 

Leistritz, terminallerde çokça tercih edilen ve ürünlerin depolama tankına taşınmasına yönelik özel tasarıma sahip vidalı pompalar geliştirmekte ve üretmektedir. Leistritz’in terminallere yönelik geliştirdiği pompa serisinde 3 ila 5 vidalı pompa yer almaktadır. Pompalar, eşsiz tasarımları sayesinde, yüksek viskozitelerde ve basınçlarda kullanıma uygundur. Üstün emme kapasitesi, gerekli durumlarda akışkanların yüksek debide boşaltımına veya transferine olanak sağlar.

 

Pompa motor montajı, kaide veya adaptör ile yatay gerçekleştirilebilir, alan gereksinimine göre yine kaide ile tanka dikey monte edilebilir.

 

Leistritz vidalı pompalar genelde asfalt terminallerinde kullanılır. Leistritz pompalar, esnek, güvenilir ve hesaplı bir çözüm oluştururlar. Tasarım ve üstün emme kapasiteleri sayesinde 250°F’a kadar düşük sıcaklıklarda asfalt pompalayabilmektedirler. Böylelikle asfaltı ısıtmak yerine taşımak mümkün oluyor. Buna bağlı olarak enerji tüketiminde ciddi bir tasarruf sağlanır, verim ve performansında büyük oranda artış elde edilir.

 

Geçmişte hatalı uygulanan pompalardan ötürü birçok tesis ve terminalde borulama sisteminde, zemininde ve sürücüsü konumunda değişiklik gerektiren, külfetli onarım ve değişim çalışmaları yapılmak durumunda kalınmıştır. Ancak Leistritz’İn geliştirdiği özel tasarımlı yeni vidali pompa, mevcut şartlara kolaylıkla uyarlanabilmektedir, flanş uyumluluğu göstermektedir ve bunun neticesinde pahalı onarım gereksinimlerini ortadan kaldırarak pompaların çalışma ömrünü uzatmaktadır.   

 

Metrans Makina Türkiye’deki tek yetkili Leistritz temsilciliği ve servis bakım merkezidir.