Bizden Haberler

12/9/2020

 

Wilden Hava Tahrikli Çift Diyaframlı Pompaların Avantajları

NEDEN WİLDEN

 

OPTİMUM POMPA ÖMRÜ

Wilden® için güvenilirlik en öncelikle konudur ve bu kapsamda hiçbir ödün kabul etmemektedir. Wilden’ın üretmiş olduğu hava tahrikli çift diyaframlı pompalar, basit tasarımı ve zorlu koşullara dayanıklılıkları ile güvenirliliği daima bir üst seviyeye çıkartmaya devam etmektedir.   

 

DAHA UZUN DİYAFRAM ÖMRÜ

Sorun

Pompa parçaları ne kadar hızlı aşınırsa, yedek parça stoğu o denli artırılmalıdır, pompa daha sık bakıma girer ve bu da üretime yansır.

 

Wilden Çözümü

Dahili piston tasarımlı Chem-Fuse diyaframları, özellikle abrasif sıvı uygulamalarında sıklıkla yaşanan dış piston aşınma olasılığını ortadan kaldırarak hava tahrikli çift diyaframlı pompaların (AODD) ömrünü ciddi oranda uzatmaktadır.  Chem-Fuse kullanarak, pompa daha uzun süreler boyunca üretimde kullanılabilir, yedek parça gereksinimi düşürülür, kolay temizlenme sağlanarak pompanın uygulamalar arasında daha hızlı geçişini mümkün kılar.

 

ANİ DURUŞU ENGELLEYEN HAVA DAĞITIM SİSTEM (ADS)

Sorun

Hava tahrikli çift diyaframlı pompalarda duruş yaşanabilmektedir, bazıları reset düğmesi ile durdurmak için tasarlanmıştır.  Özellikle takip edilmesi zor alanlara kurulu bu pompalar durduklarında üretimin durmasına sebep olabilir.

 

Wilden Çözümü

Wilden’ın Pro-Flo SHIFT ve Pro-Flo hava dağıtım sistemi (ADS), durmayı engelleyen bir spool ile tasarlanmıştır ve pompanın ani duruşunu önlemektedir.

 

KİMYASAL UYGUNLUK

Sorun

Maliyetleri düşürmek amacıyla diğer hava tahrikli çift diyaframlı pompa (AODD) üreticileri, orta kısımda PTFE kaplı alüminyum veya plastik malzeme kullanmaktadırlar. Diyafram hasarında ürünün merkez kısmına ulaşması durumunda korozyona neden olarak pompanın hasar görmesine, ürün kirlenmesine ve güvenlik tehlikesine neden olabilmektedir. 

 

Wilden Çözümü

Wilden, kimyasal uygunluğa azami önem vermektedir. Uygulama gereksinimleri doğrultusunda paslanmaz çelik malzemeden parçalar, hava odası ve hava dağıtım sistemi sağlamaktadır. Kimyasal uygunluğa sahip tercihlerle, ürün kaybının önüne geçin, bakım maliyetlerini düşürün ve güvenlik tehditlerinin önüne geçin.  .

 

Metrans Türkiye’deki yetkili Wilden distribütörlüğü ve service bakım merkezidir.