Servis Bakım

Merkezde Bakım

Satışını yapmakta olduğumuz pompaların üretici firma tarafından Türkiye’de tek yetkilendirilmiş servis merkeziyiz.

Servis ve bakım merkezimizde her tür ve marka pompanın bakım ve tamiri yapılabilmektedir. Servis merkezine gelen pompaların önce fiziksel ve diagnostik kontrolleri yapılır. Durum tespiti ve müdahale edilmesi gereken hususlar detaylandırılmış şekilde bir raporla müşteriye bildirilir. Söz konusu bakım hizmetinin talep edilmesi halinde, fiyatlandırılıp müşterinin onayına sunulur. Onay alınmasına müteakip öngörülen süre içerisinde gerekli yedek parçalar temin edilip tamir, bakım ve test işlemleri tamamlanır. Pompa artık yenilenmiş ve olması gereken performans değerlerine kavuşturulmuştur. 

Gerekli performans testleri yapılarak sevke hazır hale getirilir. Müşteriye tesliminden sonraki süreçte performans ve genel durumunun takibi için pompa barkotlu bir sistemle etiketlenir.

Yerinde Bakım

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, Türkiye ve civarı ülkelerdeki tesislerde mevcut pompalara yerinde arıza tespit, kestirimci ve genel bakım, devreye alma hizmetleri verilmektedir. Söz konusu hizmetler saha deneyimi olan uzman kadromuz tarafından verilmektedir. Kadromuz, iş güvenliği ve tehlikeli ortamlarda çalışma yetkinliği sağlayan tüm sertifikalara sahiptirler.

Kestirimci Bakım

Kestirimci Bakım, çalışan ekipmanlardan toplanan verilerin değerlendirilmesini ve analiz yöntemleriyle arıza oluşmadan, bakımın doğru ve yeterli biçimde gerçekleştirilmesini sağlar.   Pompalarına servis ve bakım talebinde bulunan müşterilere kestirimci bakım yaptırmalarını önermekteyiz. Bu sayede pompaların kullanım ömrü ve verimlilikleri artacak, duruş süre ve işçilik maliyetleri azalacaktır.

Lazerli İleri Teknoloji Cihazlarda Kaplin Ayarı

Döner ekipmanların sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmeleri için hassas bir şekilde hizalanmış olmaları gerekir. Hizalama işlemi lazerli ölçüm ve ayar cihazları ile bu konuda eğitim almış deneyimli teknisyenlerimiz tarafından yapılır.  Devreye alınmadan önce pompaların kaplin ayarlarının muhakkak yapılması önerilir. Hizalama ayarları doğru yapılmamış ve vibrasyon değerleri kabul edilebilir limitlerin üzerinde çalışan döner ekipmanlar şaft yüklerine maruz kalacaktır. Zamanla artan yükler başta rulman olmak üzere büyük arızalara neden olabilirler. Zamanında ve periyodik olarak yapılan kaplin ayarları tesislerdeki zaman ve üretim kaybından oluşan maliyetleri asgaride tutar.

Vibrasyon Kontrolü

Titreşim seviyesi tüm endüstriyel makinalarda zaman ve kullanıma göre değişiklik gösterebilecek bir olgudur. Titreşimin normal seviyelerin üstüne çıkması bir arıza göstergesi olabileceği gibi, sorunun kaynağını da işaret edebilir. Altında yatan nedenlerin tespiti ve değerlendirilmesi ancak titreşim ölçümü ve analizi kullanılarak yapılabilir.

Servis bakım teknisyenlerimiz modern vibrasyon cihazları ile ölçüm yapmaya yetkin olup üretici firma tarafından sertifikalandırılmışlardır. Alınan ölçümlerin analizi daha sonra konunun uzman mühendisleri tarafından yapılır ve sonuçları müşteriye raporlanır.

Devreye Alma

Talep edilmesi halinde, uzman ekibimiz temin edilen pompa ve ekipmanın devreye alınma sürecini titizlikle yürütüp sonuçlandırır. Pompa ve/veya sistemlerinin sorunsuz, kesintisiz ve verimli performansı için ilk adım olan devreye alma sürecine öncelik gösterilmelidir.  Hizmet kapsamında, uzman ekibimiz, devreye almadan önce gerekli tüm mekanik ve elektrik kontrolleri gerçekleştirir. Uygun ortam ve çalışma koşullarını sağladıktan sonra ekipman devreye alınır. Performans testleri neticesinde pompa ve sistemin belirlenmiş değerler dahilinde işlevini sorunsuz yerine getirildiğinden emin olunduktan sonra kullanıcıya raporlanır.

Yıllık Bakım Anlaşmaları

Olası sorunları engellemek ve arıza sürelerinin en aza indirilmesi için pompaların yıllık anlaşmalar ile periyodik olarak bakıma alınmasını önermekteyiz. Bu sayede bakım için ayrılan bütçeler kontrol altına alınmış olur. Her bakım sonrası sunulan raporlar ekipmanların güncel durumu ve bakım harcamalarının kontrol edilmesini sağlar.

Yedek Parça Temini

Ekipmanların sorunsuz, kesintisiz ve verimli bir şekilde çalışabilmesi için önemli bir konu orijinal yedek parça kullanımıdır. Satışı yapılan pompa ve ekipmanların orijinal yedek parçaları tarafımızca temin edilmekte olup üretim ve işçilik hatalarına karşı garantilidir. Bazı model pompaların yedek parçaları stoklarımızda hazır bulundurulmaktadır.